Zespół Szkół w Ponikwi to placówka oświatowa, której historia liczy już sobie kilka lat. Została bowiem założona dzięki działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, które powstało pod koniec 1990 roku w reakcji na papieski apel „ku nowej Ewangelizacji” . W skład Zespołu Szkół wchodzą Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Szkoła jest miejscem,w którym uczniowie mogą czuć się bardzo bezpiecznie, dzięki czemu została nagrodzona grantem w wysokości dwóch tysięcy złotych w ramach programu „Szkoła bez przemocy”. Dzięki temu udało się zrealizować projekt o nazwie „Ponikiew – moje miejsce na ziemi – Ponikiew my place in the world”, dzięki któremu dzieci mogły zrobić własną, autorską gazetkę, obfitującą w różnego rodzaju artykuły, reportaże, a także zdjęcia ich autorstwa. Później teksty przy pomocy nauczycieli lingwistów zostały przetłumaczone na język angielski, znacznie pomagając w rozwoju umiejętności translatorskich uczniów.

Celami Zespołu Szkół są:

– wychowanie w duchu wartości chrześcinańskich

– umożliwienie nauki i rozwoju dzieciom z problemami edukacyjnymi i problemami adaptacyjnymi, które nie mogą odnaleźć się w większych klasach

– możliwość dostosowania indywidualnego trybu nauczania

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields