Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej to placówka, której korzenie sięgają końca dziewiętnastego wieku i składającej się jedynie z jednej jedynej klasy Szkoły Ludowej. Budynek, w którym obecnie funkcjonują Szkoła Podstawowa imienia Adama Mickiewicza i Gimnazjum oddany do użytku został w 1963 roku, potem, najpierw w roku 1999, a następnie w latach 2010-2011 dokonywano przebudów i remontów. Obecnie w Zespole istnieje również przedszkole.

Funkcję dyrektora pełni magister Piotr Porębski, a w skład grona pedagogicznego wchodzi sporo ponad dwadzieścioro nauczycieli. Ponadto działają także prężnie rozwijająca się i organizująca różne wydarzenia  (cykliczne wieczory literackie, spotkania, ciekawe projekty, w tym edukacyjny „Razem w czytaniu”) biblioteka, a także gabinet pedagoga szkolnego w osobie magister Doroty Balcarczyk. Ponadto funkcjonują Uczniowski Klub Sportowy „Iskra Kielcza”, posiadający sekcje piłki nożnej oraz koszykówki oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Dzieje się dużo, uczniowie uczestniczą w licznych konkursach i często zdobywają cenne nagrody.

Na stronie internetowej rodzice i dzieci mogą sprawdzić kalendarz roku szkolnego, a wyłącznie dla tych pierwszych przeznaczone są informacje na temat dat spotkań z rodzicami i zmian w systemie oświatowym.

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields