Szkoła Podstawowa imienia generała Waleriana Czumy w Zawadce to mała publiczna placówka oświatowa, której dyrektorem obecnie jest Wojciech Hyleński. Uczy się w niej jedynie siedemdziesięciu dwóch uczniów, podzielonych na kilka, konkretnie siedem niezbyt licznych klas. Pracujących w różnym wymiarze godzin nauczycieli pracuje trzynaścioro nauczycieli. Szkoła usytuowana jest w tej partii Beskidu Niskiego, która leży najdalej w kierunku wschodnim w malowniczej wiosce wchodzącej administracyjnie w skład gminy Gorlice.

Wyposażenie klas lekcyjnych w pomoce naukowe i podstawowy sprzęt konieczny do prawidłowego rozwoju dzieci spełnia wszystkie standardy, jest kompletne i odpowiednie dla uczniów w wieku szkolnym.

W Szkole Podstawowej sprawnie funkcjonują różnorakie organizacje, w tym bardzo utytułowany łuczniczy Uczniowski Klub Sportowy „Sokole Oko”, którego wychowankowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami na szczeblu regionalnym i krajowym. Poza zajęciami sportowymi odbywają się także dodatkowe zajęcia lingwistyczne (język angielski oraz niemiecki), przyrodnicze, artystyczne, matematyczne, poszerzające wiedzę o misjach oraz Biblii.

Uczniowie wymieniają się z nauczycielami uwagami co do przeprowadzania lekcji, co pozwala sprawić, by były one dla nich ciekawsze i bardziej przydatne.

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields