Szkoła Podstawowa nr 3 w Wadowicach istnieje nieprzerwanie do roku 1945. W chwili obecnej wszystkie zajęcia odbywają się w odnowionym budynku. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są wyposażone sale lekcyjne, szatnie, przestronne korytarze, pomieszczenia kuchenne, funkcjonalny plac zabaw, mini boisko szkolne oraz niewielkie, urokliwe wrzosowisko.

Szkoła nr 3 jest niewielką, ale prężnie rozwijającą się placówką oświatową. Aktywnie włącza się w życie środowiska lokalnego organizując wiele imprez integracyjnych dla mieszkańców. Każdej jesieni, na przełomie września i października ma miejsce m.in. „Piknik pod gruszą”. Ten swego rodzaju osiedlowy festyn połączony jest z licznymi atrakcjami – grillowaniem, grami zespołowymi, przejazdem bryczką, pokazami sprawności straży pożarnej i nie tylko. Ponadto w szkole od wielu lat aktywnie działa koło teatralne „Bajkolandia” cyklicznie wystawiające jasełka oraz spektakle oparte o największe klasyki literatury dziecięcej.

Szkoła bardzo dużo uwagi przykłada do działań proekologicznych. Uczniowie regularnie biorą udział w akcjach takich jak „Sprzątanie świata” czy „Dzień Ziemi”. Szkoła stawia przede wszystkim na bogatą ofertę edukacyjną oraz naukę języków obcych.

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields