Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach jest jednostką oświatową nauczania początkowego o zintegrowanym profilu kształcenia. O standardy nauczania w placówce dba grono trzydziestu dwóch pedagogów o najwyższych kwalifikacjach. Zasadniczą kadrę nauczycielska wspomaga w działaniach wychowawczych zespół profesjonalistów z dziedziny logopedii, pedagogiki i psychologii.

W budynku mieści się dwanaście pracowni przypisanych do profilu przedmiotu nauczanego. Powodem do dumy, dla gospodarzy i uczniów jest nowocześnie wyposażona pracownia informatyczna. Jedenaście stanowisk komputerowych jest w stałym kontakcie z siecią internet poprzez lokalna sieć obejmującą zasięgiem cały budynek placówki.

W pobliżu usytuowana jest pływalnia, z której korzystają uczniowie, uczestnicząc w zajęciach wychowania fizycznego, korekcyjnych i pozaszkolnych.

Wewnątrz organizacji szkoły funkcjonuje dobrze zaopatrzona biblioteka, wspomagająca proces zdobywania wiedzy przez najmłodszych.

W ramach zajęć pozaszkolnych, tak zwanych kółek zainteresowań prowadzone są zajęcia rozbudzające w młodzieży zainteresowania historią, ekologią i wiedzą o współczesnych zagadnieniach regionu, kraju i europy na tle wydarzeń światowych. Spore grono uczniów skupia w swych szeregach Grupa Papieska.

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields