W niewielkiej odległości od Wadowic, w Kalwarii Zebrzydowskiej znajduje się Sanktuarium Pasyjno-Maryjne. Jest to zespół kaplic i kościołów dróżkowych w stylu barokowym i manierystycznym, klasztor, barokowa bazylika (to w niej umieszczony został cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej) oraz manierystyczny park krajobrazowy z charakterystycznym beskidzkim krajobrazem.

Sanktuarium jest celem niemal miliona pielgrzymów każdego roku, szczególnie licznie odwiedzane w czasie Chwalebnego Misterium Pańskiego w Wielkim Tygodniu oraz Misterium Pogrzebu i Triumfu Matki Bożej. Powstało na początku XVII wieku, a opiekę nad nim sprawują franciszkanie. Pierwszym fundatorem Sanktuarium był Mikołaj Zebrzydowski, wojewoda krakowski.

Istnieje możliwość zorganizowanego zwiedzania Sanktuarium z przewodnikiem. W grupach liczących powyżej 15 osób można prosić o osobę oprowadzi, poprowadzi modlitwę na dróżkach lub opowie historię Sanktuarium Kalwaryjskiego. Do dyspozycji pielgrzymów są przewodnicy posługujący się językami: angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim (należy z odpowiednim wyprzedzeniem zgłosić potrzebę przewodnictwa w języku obcym).

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest atrakcyjne przez cały rok. Znajdują się tu także Dom Pielgrzyma, restauracja i kiosk z pamiątkami.

Kontakt

Adres:

-

Telefon:

-

E-mail:

-

Strona www:

-

Leave a Review

Price
Location
Staff
Services
Food
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields